Smart Casual Giyim Kodu Nasıl Uygulanır?

Yazar Lena Steffen | Erkek Modası | 19-06-2019
toimistovaatteet

Her sabah arkadaşımın iş yerinde ne giyeceği sorununu dinliyorum. Jan, kendi tarzını kaybetmeden ofise uygun kıyafet bulmanın çok zor olduğundan yakınıyor hep. Bu sorunun bir çok erkeği ilgilendirebileceğini düşüdüğümden bu konu üzerine bir blog yazısı yazmaya karar verdim. Haftanın beş günü takım elbise giymek daha şimdiden tüylerinizi diken diken ediyorsa, okumaya devam edin çünkü bir çok alternatif bulmak üzeresiniz.

Eğer bir plazada veya resmi bir kurumda çalışıyorsanız, 'Smart Casual' giyim kodu sizin için geçerli olayabilir. Ancak eğer şirketinizin kılık kıyafet yönetmeliğinde her gün resmi giyinmeniz gerektiğine dair bir bilgi yoksa Smart Casual giyim kodunu rahatça uygulayabilirsiniz. Günümüzde bazı şirketlerin kot pantolonları dahi ilgilendiren bir yönetmeliği yok ama bir çok şirket kot pantolonlara izin vermiyor. Malesef ki en sevdiğin kot pantolonlarına haftaiçi veda etmen gerekebilir ama üzülme çünkü hem ofise uygun hem de aynı zamanda oldukça tarz olan bir çok seçeneğin var.

Smart Casual Ne Demek?

Smart Casual ne demek, smart casual dendiğinde akla hangi giyim ürünleri gelmeli diye düşünüyorsanız, hemen sizleri aydınlatalım. Smart Casual giyim kodu, kot pantolonlarla takım elbiseler arasında kalan giyim tarzı gibi açıklanabilir. Yani yarı resmi gibi düşünebilirsin. Mesela Chino bir pantolon ile mavi bir gömlek smart casual giyim koduna uyar.

Smart Casual Giyim

Smart Casual Giyim Kodu Nasıl Uygulanır?

Smart Casual erkek giyim kodunu uygulamak istiyorsanız öncelikle dolabınıza bir kaç ana renk kumaş pantolon eklemelisiniz. Eminim ki her erkeğin dolabında bir kaç farklı gömleği vardır. Başlarken en kolay kombinasyonlardan biri olan kumaş pantolon ve gömlek, sıcak aylarda kurtarıcı kombininiz olabilir. 

Eğer farklı görünmek isteyen erkeklerdenseniz, farklı bir çok seçeneğiniz de var. Ancak bence, kumaş pantolonlar anahtar parçanız. Boğazlı kazaklar, soguk aylarda size yarı resmi bir görünümü kazandırmakta yardımcı olabilir. Ayakkabı olarak, kalın tabanlı şık botlar hem iyi görünmenize hem de smart casual giyim'e uyum sağlamanıza yardımcı olacak.

Smart Casual Boğazlı Kombin
miesten bleiseri

Blazer Efekti

Eğer güçlü ve maskülen gözükmek istiyorsanız, asla atlamamanız gereken güzel bir parça var. Blazer ceketlerin sadece düğün ve özel davetler veya takım elbise için olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Güzel bir blazer her kombini anında daha resmi yapabilir. İster desenli ister düz olsun hem kış hem yaz aylarında giyebileceğiniz mükemmel bir alternatif. 

Smart Casual Ayakkabı 

Peki, hangi ayakkabılar smart casual ?  Hepsi olmasa da botların tümü smart casual olabilir aynı zamanda Oxford ayakkabılar ve bir çok günlük ayakkabı modeli smart casual olabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta bu ayakkabıların hepsi uzun çorap ile giyilmelidir. Çorapsız Smart Casual koduna uyamazsınız! 

Smart Casual giyim kodunu uygulamak gördüğünüz üzere oldukça kolay. Benzer renk tonlarında paltolar ile kat kat giyinebilir veya çorap ve ayakkabı renkleriyle oynarak farklı görünümler yaratabilirsiniz.

Sevgiler LenaLena Steffen
Beğendin mi?

Bu blogu arkadaşlarınla paylaş!

BU GÖNDERİYE YORUM YAPIN