Düğünde Ne Giyilir Erkek Versiyonu

Yazar Jade Johnson | Öneri | 28-03-2019
Düğünde Ne Giyilir Erkek Versiyonu

Yukarıdaki resmimiz her ne kadar bir damatı anımsatsa da, bu blogumuz düğün davetlileri için yazıldı. Popüler gecelerden biri olan düğünler erkekler için giyilecek kıyafet açısından kafa karıştırıcı olabilir.

Düğünde giyilecek şeyler sanıyorum ki her ülkede yakınlık derecesine göre değişir. Kardeşinin düğününde kıyafetine verdiğin özeni arkadaşının kardeşinin düğününde vermezsin bu böyledir.  Bu nedenle yakınlık derecesini giderek azaltarak bir kaç kombin önerisinde bulunmak istiyorum. Hadi hemen kardeşinin düğününden başlayalım! 

  • Yakın Akraba Düğünü

Damadın, gelinin kardeşi, kuzeni genel olarak düğün yakın bir akraba'nın düğünü ise giyeceğin şeylere biraz dikkat etmelisin. Ekstra özen gerektiren bu düğünler kabusun olabilir ancak kırık yılda bir resmi giyimin tadını çıkart ve eğlenmene bak. 

Resmi giyim demişken hemen ne giysen güzel olurdu ondan bahsedeyim! Smokin her seferinde tercih edilmese de benim şahsi favorimdir. Böyle şık bir davette smokin giyebilen bir erkeksen orada hayran bırakmayacağın genç kız kalmayacaktır bunun garantisini verebilirim. Eğer smokin fazla olur diye düşünüyorsan da mutlaka ama mutlaka takım elbise giymelisin. Bundan bahsettiğime bile inanamıyorum tabiki de takım elbise giymelisin! Lacivert,siyah,gri eğer yaz aylarıysa ve açık havada ise açık renklerde bir takım ile kolayca iyi gözükebilirsin. 

  • Arkadaş Düğünü

En yakın arkadaşın hayatının kadını ile evleniyor ve sen davetlilerden birisisin. Ne giysem sorusu aklında tabiki beliriyor. Dolabında olan takım elbiseni giyebilirsin ancak rengine dikkat etmeni öneririm çünkü yaz düğünleri koyu renk takım elbiseler için uygun değil. Seçebileceğin çok renk var! 

Bej gibi toprak tonları esmer erkeklere çok yakışacaktır. Eğer sarışın buğday tenliysen zeytin yeşili, açık mavi gibi tonları da tercih edebilirsin. Yeni bir takım elbise almak istemiyorsan eğer, papyon, kravat, kemer gibi aksesuarlar ekleyerek de eski takım elbisene tekrar hayat verebilirsin.  

  • Tanıdığın Düğünü

Eğer akraban olmayan veya çok yakın olamadığın bir tanıdığın düğününe davet edildiysen bu en fazla geçekleşen düğün çeşidi olsa gerek, o kadar özenle giyinmene gerek yok. Gömlek ve güzel bir kumaş pantolon yeterli olacaktır. Kemer ve saat gibi günlük kullandığın aksesuarların yanı sıra aynı zaman da güzel bir çift ayakkabı da iyi gözükmenizi sağlayacak. Kot pantolon ve günlük bir gömlek ile de oldukça şık gözükebilirsin ama eğer ki ben şık olayım hep diyorsan kesinlikle blazer da al derim. 

Genel olarak her düğünde şık giyinmek çok önemlidir. Bu sizi davet eden kişileri önemsediğinizi ve değer verdiğinizi gösterir. Aynı zamanda da her zaman stil sahibi görünen şık bir insan olmak oldukça güzel bir niteliktir. Düğünde ne giyilir erkekler için diye düşünmemek için dolabınızda bulunduracağınız bir kaç anahtar parça her seferinde sizi bu durumdan kurtaracaktır. Eğer dolabınızda gerekli olan anahtar parçalar hakkında bilgi almak istiyorsanız bununla ilgili blogumuzu okuyun ! 

Sevgiler JadeJade Johnson
Beğendin mi?

Bu blogu arkadaşlarınla paylaş!

BU GÖNDERİYE YORUM YAPIN