İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

Yazar Ecem Doğan | Öneri | Reklam Açıklamaları | 10-07-2019
İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

İş görüşmeleri, mülakatlar, toplantılar, ziyaretler arasında gidip gelirken, her zaman iyi gözükmek çok önemli. 

Fashiola'nın bu blogunda, patron kızlık görevlerinizi yerine getirirken mükemmel gözükmeniz için bir kaç eğlenceli ipucu vereceğim! Öncelikle, durumları ayırmanın işleri kolaylaştıracağını düşünüyorum. Giyim kodları her sektör için değişir, mesela eğer Creative bir sektörde çalışıyorsanız daha rahat giyinebilirsiniz ancak kurumsal bir şirkette bu mümkün olmayabilir. Nerede, nasıl çalışıyor, ne yapıyor olursanız olun iyi gözükmelisiniz. 

“İnsan kıyafeti/görünüşü ile karşılanır; kişiliğiyle uğurlanır” - Atatürk

Profosyonel hayatta derli toplu ve prezentabl olmak çok önemlidir. Bu konuya ekstra özen göstermenize yardımcı olacağım! Hadi Başlayalım!

İş Görüşmeleri & Mülakatlar 

İş görüşmeleri en çok stress olduğumuz, yoğun hazırlık gerektiren durumlardan biri. Öz geçmişimiz, güçlü yanlarımız derken, iş görüşmelerinde ne giyebiliriz konusunu atlayabiliyoruz. Eğer kurumsal bir şirkette iş görüşmesine gidicekseniz, giyim kodu konusunda bir fikriniz olsa da olmasa da bir miktar resmilik katmalısınız. Blazer, hem smart casual hem smart giyimi kaldırabilen çok önemli bir parçadır. Ben olsaydım eğer kesinlikle ama kesinlikle kot pantolondan kaçınırdım. Kot yerine uzun İspanyol paça kumaş bir pantolon ile beyaz tişört çok daha uygun olacaktır.

Topuklu ayakkabı ile rahat edemiyorsanız giymemeniz daha doğru bir karar olur. Daha işe bile başlamadan bu kadar dikkat çekmenize gerek yok! Düz ayakkabı bana göre çok daha güvenli bir seçim olur. Eğer moda sektöründe bir iş görüşmesine gidiyorsanız, hafif topuklu terlikler veya botlarla kombininizi daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. 

Genel olarak, nasıl bir şirkette iş görüşmesine gidiyor olursanız olun mutlaka biraz daha şık giyinmeye özen göstermelisiniz. 

1. Plazzo Pantolon & Blazer

2.Eğlenceli Takım Elbise

Dit bericht bekijken op Instagram

Got my power suit on #AlexKatz

Een bericht gedeeld door Aimee Song (@aimeesong) op

İmza bir takım elbise de akıllarda kalmanıza yardım edebilir. İddalı bir kombin hangi sektörde olduğunuza bağlı olarak riskli olabilir. Eğer kurumsal bir iş görüşmesine gidecekseniz bence kesinlikle sade renklerde ve düz kesimlerde bir takım tercih etmelisiniz ancak yaratıcı bir işe başvuruyorsanız özellikle moda sektörü ise iddalı bir takım sizi bir adım ileriye taşıyabilir veya akıllarda kalmanızı sağlayabilir. 

3. Gömlek & Jean

Dit bericht bekijken op Instagram

Surrounded by marble

Een bericht gedeeld door Aimee Song (@aimeesong) op

Eğlenceli gömlekler ve yüksek bel jean pantolonlar birbiri ile ahenk içerisinde dans eder. Kemere veya gösterişli bir çantaya ihtiyacınız kalmaz. Bu kolay kombini sandaletler veya topuklu terliklerle kombinleyebilirsiniz. 

4.Midi Elbise & Blazer

Dit bericht bekijken op Instagram

Warm whites

Een bericht gedeeld door Aimee Song (@aimeesong) op

Desenli midi elbiselerle giyebileceğiniz siyah veya beyaz blazerlar, hem şık hem de stil sahibi gözükmenizi sağlayacak. Günlük tek bantlı topuklu sandaletler kombinleyerek, iş görüşmesinde nasıl giyinilmeli herkese gösterebilirsiniz! Küpe ve kolyelerle zenginleştirerek harika gözükebilirsiniz. 

5. Basic Şıklık

Basic bir bluz ve kot pantolon da topuklu terliklerle kombinlendiğinde mükemmel gözükebilir!  Bu kombinde dikkat edilmesi gereken tek şey kot pantolonun modeli, dar kotlar iş görüşmeleri için uygun değildir. Bu nedenle seçtiğiniz kot pantolonun modeli biraz daha bol ve düz kesim olursa daha şık ve uygun olur. 

Sevgiler EcemEcem Doğan
Beğendin mi?

Bu blogu arkadaşlarınla paylaş!

BU GÖNDERİYE YORUM YAPIN