Moda Röportajı; Blogger Ebru Karaçar

Yazar Ecem Doğan | Röportaj | 04-09-2018
Moda Röportajı; Blogger Ebru Karaçar
  • Moda Blogun / Sosyal Medya hesapların söz konusu olduğunda bugüne kadar en çok ne ile gurur duyuyorsun?

Kendimi bildim bileli yazılar yazıyorum. Senelerce bir açıp bir kapattığım pek çok fatklı konuda blogum oldu ama ebrukaracar.com kadar kendimi “neredeyse olmuş” gibi hissettiğim bir yer olmadı. Tam zamanlı olarak uluslararası bir şirketin kurumsal iletişiminden sorumluyum ve inanılmaz yoğun çalışmama rağmen blogumu hala koruyabiliyor olmak, hatta üzerine bir de YouTube’da Ebru Karaçar olarak içerik üretebiliyor olmak benim için başlı başına bir mutluluk. Özellikle okuyucular ve izleyicilerden minicik bir teşekkür almak, onlara faydalı olabildiğimi hissetmek beni inanılmaz gururlandırıyor.

Saturday nite glam ✨????

Een bericht gedeeld door Ebru Karaçar (@ebrukaracar) op

  •  Stilini nasıl tanımlarsın?

Ben İkizler burcuyum, dolayısıyla tek bir tarzım yok ama günlük hayatta rahat, minimal ama mutlaka bir detay barındıran bir stilim olduğunu söyleyebilirim. Ağırlıklı olarak blok renkler, endüstriyel tarzda takılar, abartıdan uzak nötr çantalar kullanmayı seviyorum. Her kombinimde pabuçlarımla farklılık yaratmaktan hoşlanıyorum. Özel günler için ise elegant olmayı tercih ediyorum - bu konuda en büyük idollerimden biri Audrey Hepburn, diğeri ise Marilyn Monroe. İkisi birbirinden çok uzak tarzlar farkındayım ama ben işte tam ikisinin ortasında bir yerde olmayı seviyorum. Griye çalan renkte, bisiklet yaka, boydan pileli ve belinden siyah kurdeleli oldukça klasik bir elbiseyi tamamen pembeli morlu simlerle kaplı bir çift stiletto ile tamamlamaya bayılıyorum

  •  Şimdiye kadar gelmiş geçmiş tüm trendlerden hangisini tamamen moda tarihinden silmek ve hangisini sonsuza kadar giymek isterdin?

Erkeklerin giydiği babet ve babet çoraplarını kesinlikle moda tarihinden silmek isterdim! Sonsuza dek giymek isteyeceklerim arasında kesinlikle 80’ler dönemine ait her şey olurdu! 80’lerin moda tarihindeki gelmiş geçmiş tüm tabuları yıkmak için çok büyük bir başkaldırı hareketi olduğunu düşünüyorum ve file çoraplar, zımbalı deri ceketler, tütüler, eldivenler, pullar vs. hepsi tam benlik!

Man, feel just like a rockstar #saturdaynight #postmalone

Een bericht gedeeld door Ebru Karaçar (@ebrukaracar) op

  • En sevdiğin tasarımcılar hangileri?

Ben tam bir pabuç delisiyim! O sebeple özellikle pabuç konusunda Jimmy Choo, Manolo Blahnik, MiuMiu ve Christian Louboutin tabii ki hayallerimi süsleyen markalar arasında.  Sex & the City’nin Carrie Bradshaw’u, gerçek hayattaki Sarah Jessica Parker’ın kendi ismini taşıyan SJP markasının da tasarımları tek kelimeyle nefis, pabuç meraklılarına markaya göz atmalarını mutlaka öneririm! Günlük hayatta baktığınızda ise ben de herkes gibi daha fast fashion markalarını tercih ediyorum; özellikle Massimo Dutti, Yargıcı, Ipekyol ve Zara’yı çok beğeniyorum. Bu markalar lüks hissettiren tasarımlarını satın alınabilir fiyatlarda müşterilerine sunuyor o sebeple kesinlikle vazgeçemeyeceklerim arasındalar.

  •  Dolabında asla bulamayacağımız şey nedir?

Dolabımda asla ve asla tulum bulamazsınız çünkü bence bir kadının vücudunu daha kötü gösteren bir giysi olamaz! Özellikle de kendime hiç mi hiç yakıştırmıyorum. Bu sıralar renkli pantolonlardan da soğumuş durumdayım artık yaşım itibariyle pek de hoş durmadığını düşünmeye başladım.

  • Online alışverişte vazgeçilmez mağazaların hangileri ve neden?

Online alışveriş dediğimizde ilk aklıma gelen markalar Zara, Mango ve ASOS. Son dönemlerde ise Trendyol’u oldukça beğeniyorum hem fiyat hem de kalite açısından oldukça başarılı diyebilirim.

  • Son zamanlarda en çok hangi 3 sanatçı veya şarkıyı sürekli olarak dinliyorsun?

Instagram storylerimde en severek dinlediğim parçaları fırsat buldukça paylaşıyorum - merak edenleri oraya da ayrıca beklerim ama hızlıca düşündüğümde son zamanlarda en çok şunları dinlediğimi söyleyebilirim:

Büyük Ev Ablukada - Arayan Bulur, 

The Doors - Light My Fire 

Simple Minds - Don’t You (Forget About Me)

  • Eğer yarın istediğin bir destinasyona gidebilecek olsaydın, nereye gitmek isterdin? Neden?

Derhal Amerika’ya gitmek isterdim, öncelikle Seattle’da yaşayan ailemi ziyaret eder; ardından kesinlikle ergenlik yıllarımın geçtiği New Jersey ve New York City’e gider arkadaşlarımla bir binanın terasında, güzel bir canlı müzik eşliğinde kokteylimi yudumlarken sohbet etmek isterdim. Çünkü hepsini çok özledim!

Sevgiler EcemEcem Doğan
Beğendin mi?

Bu blogu arkadaşlarınla paylaş!

BU GÖNDERİYE YORUM YAPIN