Günümüzde Uyulmaması Gereken 5 Moda Kuralı

Yazar Ecem Doğan | Stil | 22-11-2018
Günümüzde Uyulmaması Gereken 5 Moda Kuralı

Stiliniz, kişiliğinizi özgürce dışa vurabileceğiniz etkili bir ifade şeklidir. Bu blogumuzda bunun ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğiz. Moda'dan bahsedildiğinde akla gelen bir çok kural var ama bunların çoğu günümüzde artık uygulanmıyor. Siz hala ayakkabı çanta uydurmadığınızda kendinizi kötü hissediyorsanız, bu fikirleri unutma ve farklı stilleri denem vaktiniz geldi demektir. Hemen, eskiden kanun gibi uygulanan ancak günümüzde tarih olan bu kurallardan bahsedelim! 

'Moda siIinir gider sadece stiI aynı kaIır.'- Coco ChaneI

Çanta ve Ayakkabı Uyumu

Çanta ve ayakkabı uyumu, eminimki annelerimizin her gün uyduğu bir kuraldı. Hatta, Annem hala çantalarına uygun ayakkabı bulma peşinde. Bu bir zamanlar çok ama çok öenmli olan moda kuralı artık malesef yok. Artık ne kadar farklı o kadar cool! 

Günümüzde Uyulmaması Gereken 5 Moda Kuralı

Açık Ayakkabı İçine Çorap Giymemek

Kabul ediyorum ki her insanın, özellikle de Türk kadının o kadar kolay uygulamak isteyeceği, artık var olmayan kurallardan biri değil. Ben açık ayakkabı içine çorap en son giydiğimde lisedeydim ve tek bir topuklu ayakkabımı yaz kış kullanırdım ama şuan  Açık ayakkabı + Çorap = ? benim için. Asla asla demek istemem özelliklede söz konusu moda ve trendler olduğunda ama bu kural nasıl kırılır bilemiyorum. Rihanna, Alexa Chung, Aimee Song gibi insanlar giydiğinde ilgimi çekmiyor değil. Peki Moda denildiğinde sizin aklınıza ne geliyor? Bir çift topuklu ayakkabı veya çanta mı? 

Kahverengi ve Siyahı Birlikte Giymemek

Kahverengi ve siyahın asla yanyana gelmemesi gereken renkler olduğu zamanları hatırlarmısınız?Ben çok iyi hatırlıyorum. Kahverengi ve siyah en büyük moda katliyamlarından biriydi. Günümüzde, kahverengi ve siyah birbiri ile en çok kullanılan renklerden biri. Hatta bu sezon oldukça moda. 

Kış Mevsimi Beyaz Giymemek

Bu benim en nefret ettiğim kurallardan biriydi. Kış geldiğinde tüm beyaz veya açık renk giysiler çıkardı. Açık renk palto veya ceket almaktan bahsetmiyorum bile. Artik bu saçma kural olmadığından dolayı, hadi yarın işe beyaz kot ve siyah boğazlı bir kazakla git! Harika gözükeceksin! 

Dit bericht bekijken op Instagram

Headed to Vancouver for the first time!!! ????

Een bericht gedeeld door Aimee Song (@songofstyle) op

Desenleri Karıştırmamak

İki farklı deseni karıştırmak felaketin son perdesiydi bir zamanlar! Günümüzde dahi leopar deseni ve zebra desenini birlikte kullanmayacak bir çok insan var. Desen karıştırmak o kadar kolay bir operasyon değil ama kesinlikle kabul edilebilir! Desenli bir ceket ve farklı güzel bir elbise stil sahibi gözükmenize yardımcı olabilir.

Sevgiler EcemEcem Doğan
Beğendin mi?

Bu blogu arkadaşlarınla paylaş!

BU GÖNDERİYE YORUM YAPIN