Bir Erkeğin Dolabında Olması Gereken Anahtar Parçalar

Yazar Gal Dagan | Stil | 21-03-2019

Moda en güçlü yanlarınızdan biri değilse, bir dolap bir araya getirmek gerçekten zor olabilir. O kadar iş arasında aklınıza gelen en son şey neyi ne ile giyeceğiniz olabilir ve bu konuda çok haklısınız! Etrafta bir çok stil sahibi, moda tutkunu erkek var. Hangi parçaları birleştirmeleri gerektiğini, harika komninler bir araya getirmeyi çok iyi biliyorlar. Ancak bazı erkekler bu konuda diğerleri kadar yetenekli değil. Bir kaç anahtar ve zamansız parça ile kolayca iyi gözükmek mümkün. Öncelikle Dolabınızda neye ihtiyacınız olduğunu bulmak ilk adım olabilir. İyi gözükmek isteyen bir erkeğin dolabında, eski püskü, yırtık pırtık kazak gömlek, çorap çamaşır bulunmamalı. Öncelikle kullanmadığınız bu tarz ürünlerden kurtulmanın yararı olacaktır. 

men's wardrobe staples

Erkek Giyim

Aslında en kolay kategori olan kıyafetler ile başlayalım. Bir kaç ürün var ki dolabınızdan asla eksik olmamalı çünkü onlar her gün hayat kurtaracaklar. Hemen başlayalım. 

Tişörtler

Eğer tişört insanı değilseniz bile mutlaka beyaz ve siyah tişörtünüz olmalı. Çünkü en kararsız anınızda giyebileceğiniz , kot pantolon ve beyaz tişörtünüz olacak. Ancak eğer kemerdi, veya bilezikti derken karıştırarak bambaşka bir yere gidebilir görünümünüz. Unutmayın sade tutarsanız, kötü gitme olasılığı da azalır. Ancak eğer stilimi daha cesur hale getirmek istiyorum artık sıkıldım aynı şeyleri giymekten diyen bir erkekseniz Pinterest' de erkek stiline dair öneriler bulabilir ve ilham alabilirisiniz. Dünya'nın her yerindeki erkekler bu uygulamadan ilham alıyor. 

Gömlekler

Günlük giyime uygun, ofis giyimi dışında en az iki adet gömleğiniz olmalı. Biri uzun kollu diğeri kısa kollu oversize bir gömlek olabilir. Eğer desenler konusunda bir fikriniz yoksa düz renkleri değerlendirebilirsiniz. Gömlekler bir erkeğin dolabında bulunması gereken en önemli giyim ürünlerinden biridir. Gömlek koleksiyonunuza yılda iki kere ekleme yaparak gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Kumaş ve Kot Pantolonlar

Erkeklerin dolabından eksik olmaması gereken en önemli parçalardan biri pantolonlardır. Çok fazla pantolon modeli mevcut, bu nedenle hangi renk , materyal ve modeli tercih ettiğiniz oldukça önemli. Ancak bir iki pantolon var ki mutlaka dolabınızdan eksik olmamalı. 

Gerekenler; Siyah veya lacivert kumaş pantolon, gri veya siyah eşofman altı, koyu dar kesim kot pantolon ve açık renk düz kesim kot pantolon. O kadar kolay ve kullanışlılar ki bu pantolonlarla ömrünüzü bile geçirebilirsiniz. 

 Tarbir erkeğin dolabı kumaş ve kot pantolon ile doludur. Haki yeşiller, kahverengiler uygun çoraplarla görünümüze stil katar. 

wardrobe staples

Ceketler

Ceketler erkekler için önemlidir. Bahar, yaz, sonbahar ve kış aylarına uygun en az bir ceketiniz mutlaka bulunmalı. Bunun dışında aslında herhangi bir cekete ihtiyacınız yok ama her tarz erkeğin dolabında deri ceket mutlaka bulunmalıdır mesela. Bunun yanı sıra bomber ceket, trençkot ve kot ceket de olmazsa olmazlar arasına girer.

Bir Erkeğin Dolabında Olması Gereken Anahtar Parçalar

Takım Elbiseler

Bir erkeğin kaç tane takım elbisesi olmalı? Gerektiği kadar! Bazılarımız sürekli takım elbise giymemizi gerektiren iş yerlerinde çalışıyoruz bu nedenle hergün sahip olduğumuz tek siyah takım elbiseyi giyecek halimiz yok herhalde. O yüzden gri, lacivert hatta belkide kahverengi takım elbise giriyor işin içine. 

Ancak aslında normal hayatında sürekli takım elbise giymesi gerekmeyen bir erkeğin en fazla iki takım elbiseye ihtiyacı var. Siyah takım elbise mutlaka olması gerekenlerden bunun yanı sıra gri veya lacivert güzel ve zamansız bir seçim olabilir. 

Erkek Aksesuarları

Her görünüme son dokunuşu yapan aksesuarlardır. Erkekler genelde aksesuarları atlıyorlar çünkü aksesuarlar, erkek modasının kombinlemesi en zor olan bölümlerinden biri çoğu erkeğe göre. Aksesuarlar sadece saatlerden ibaret değil. 

Şapkalar

Şapkalar, görünümünüze ilgi çeken bir detay olabilirler. Bazı şapkalar tüm havanızı tamamen değiştirebilir. 

Güneş Gözlükleri

Yüzünüze yakışan hemen hemen her kombininzle uyum sağlayacak bir güneş gözlüğünüz mutlaka olmalı bunu okurken benim var zaten diyorsanız bir gözlük daha edinin! 

Kemerler

Bir kaç farklı renk ve modelde kemerler çok önemli. Özellikle takım elbiselerde renk uyumunu yakalamalısınız. 

A Guide to Men's Wardrobe Staples

Saatler

En önemli aksesuarlardan biri olan saatler, erkeklerin en sevdiği aksesuar. Sizin için favori ürünlerimizi seçtik! Br gümüş bir de atın rengi saat veya siyah ve kahverengi veya lacivert saat kolayca çoğu kombinde kullanılabilir. 

Beğendin mi?

Bu blogu arkadaşlarınla paylaş!

BU GÖNDERİYE YORUM YAPIN