Karayipler Tatili için Yanıma Neler Aldım?

Yazar Ecem Doğan | Yaşam | 25-07-2018
Cruise vakantie kleding

Sonunda tatil sezonu geldi ve iki hafta önce ben de ilk tatilim için rezarvasyon yaptırdım. Uzak ve değişik bir yer ararken, uygun bir fırsat yakaladım ve Karayiplerde bir kaç ülkeyi ziyaret edecek olan cruise gemisinde bir oda ayırttım. Her gün başka ülkeyi ziyaret edecekti gemi ve her yerde bir günüm vardı sadece ve ona göre bavulumu düzenlemeliydim. Bu blogumda da yanıma neler aldım, ne kadarını kullandım onlardan bahsedeceğim. Hadi hemen başlayalım! 

İlk durağımız Küba, Havana ve burada yaklaşık bir buçuk gün kalacaktık. Daha önce hiç tropikal bir iklim yaşamadığım için, ne bekleyeceğimden emin değildim. Yanıma sadece tek bir kot şort aldığımı gururla söylemek istiyorum yinede çünkü bavulunu her daim sıkış tıkış eden ne var ne yok taşıyan bir insanım. Bu sefer böyle bir lüksüm yoktu. Minik bavuluma koyacağım herşeyi çok ayrıntılı düşünüp seçmeliydim. Herşey ile giyilebilecek, oldukça minimal ve zamansız bir şort her günümü kurtardı diyebilirim. Hemen ilk gün de giydim, o inanılmaz Küba sıcağında hem rahattı hem de omuzları düşük beyaz bir tişört ile yorgunluktan ölürken bile hala şık görünebildim.

Ayakkabı olarak, spor ayakkabının beni o sıcakta yakacağını düşündüğüm için yanıma sadece iki terlik aldım. Biri adidas'ın slide modeli, diğeri ise bembeyaz sünger Birkenstock. Sanırım verdiğim en doğru karar olabilir çünkü çok rahat ettim.

Kleding voor cruise

Take me back to Havana

Een bericht gedeeld door Ecem Dogan (@ecemsly) op

Sürekli yüzeceğim için yanıma bir kaç bikini ve mayo aldım. İtiraf ediyorum 'bir kaç bikini ve mayo'nun hepsini kullanmadım. Ama en çok kullandıklarımdan biri bu mayoydu. Götürdüğüm kot şortla sürekli giydiğim, her seferinde hemen suya girip çıkabildiğim çok rahat bir kombindi. Bu tatlı mayo malesef Fashiola'da yok ama benzer bir tane bulmaya çalışıcağım, siz kendi zevkinize göre de seçip aynı kombini uygulayabilirsiniz. Tek omuzu olduğundan sade dar bir zincir kolye ile çok güzel duruyor.

Wat neem je mee op cruise?

Bir kaç minimal bikini de, hem vücudunuzda güzel durur hem de kullanışlı olurlar. Ben yanıma bir beyaz bir lacivert bir de siyah bikini aldım. Aksesuar olarak da oval Ray-Ban ve bu kedi gözü çerçeveli güneş gözlüklerini aldım yanıma. Hasır bir çanta ve minik bir havlu da olmazsa olmazlar arasında. Eğer sizde benim gibi hem yüzüp hem keşfetme amaçlı gidiyorsanız çantanızda mutlaka bir havlu bulunmalı ki hemen denize atlayıp kurulanabilin. Son durağımız Meksika'da, Scooter kiralayıp bu kombinle sahil sahil dolaşıp denize girip girip çıktım ve çok mutluydum.

Bir kaç anahtar aksesuarda tatil için vazgeçilmez şeylerden biri. Her gün ve her kombin ile takabileceğim bir halka küpe ve saç aksesuarı aldım yanıma. Hasır çantamda da havlum, suyum veya o gün için ihtiyacım olacak herşeyi taşıdım. Eğer fazla aksesuar sevmiyorsanız ama aynı zamanda siz de yanınca, dalgalı saçlı, Orman'nın Kitabındaki çocuğa benziyorsanız benim gibi, belki halka küpeler sizi de bir tık daha tatlı gösterebilir. 

Hiç elbise topuklu ayakkabı almadın mı diyeceksiniz? Tabiki de aldım. Gemide her gece farklı bir organizasyon vardı. O yüzden yanıma iki elbise, şık bir bluz ve beyaz topuklu sandalet aldım. Tabiki beyaz topukluları her kıyafetimle uydurdum. Eğer yanık teninizde mükemmel duracak bir ayakkabı arıyorsanız, bu beyaz ayakkabılar aradığınız şey olabilir.

Sevgiler EcemEcem Doğan
Beğendin mi?

Bu blogu arkadaşlarınla paylaş!

BU GÖNDERİYE YORUM YAPIN